İzmir Kira ve Tahliye Davası Avukatı

izmir kira davaları avukatı

Kiracının Tahliyesi Davası Avukatı İzmir

İzmir’de kira davalarına bakan ekibimiz, İzmir kira hukuku avukatları olarak bir takım dava türlerini yakından takip etmekteyiz.

 • Kira bedellerini arttırmak için kira tespit davaları,
 • Kiranın ödenmemesi nedeniyle tahliye davları,
 • Kira sözleşmelerinin hazırlanması, iş yeri kira sözleşmeleri,
 • İhtiyaç nedeniyle kiracının tahliyesi,
 • Kiraya verenin kiralanan konut veya iş yerinin tahliye ettirilmesi,
 • Kiranın ödenmemesi nedeniyle tahliye davası,
 • İş yerinin yeniden inşaası nedeniyle tahliye davası

şeklinde çeşitli tahliye davaları mevcuttur.

İzmir Kira Avukatı

İzmir Kira AvukatıAv. Barış Ketboğa
✔️ Telefon0532 633 55 79
✔️ AdresMansuroğlu Mh. 288/4 Sk. No.9/1 K:2 D:18 Avcılar Exclusive Bayraklı, İzmir
✔️ Hizmet AlanlarıKira davalarının takibi ve sonuçlandırılması. Danışmanlık, sözleşme ve dilekçe hazırlanması.
✔️ İzmir’de Kira Davası Avukat ÜcretleriOrtalama 20.000 – 50.000 TL. Net fiyat için iletişime geçiniz.

İzmir kira davalarına bakan avukatların öncelikli tercihi Yazılı Tahliye Taahhüdüne göre işlem başlatmaktır. Çünkü, diğer tahliyeye ilişkin dava türleri ne yazık ki yıllarca sürmektedir. Tahliyeye ilişkin mahkeme kararları Kesinleşmeden icra edilemeyeceğinden, uzun bir süreç tarafları beklemektedir.

İzmir tahliye davaları ile yakından ilgilenen Av.Barış KETBOĞA, müvekkillerine tahliye taahhüdü almalarını kesinlikle önermektedir. Türk Borçlar Kanunu m. 352/1 düzenlemesine göre; “Kiracı, kiralananın teslim edilmesinden sonra, kiraya verene karşı, kiralananı belli bir tarihte boşaltmayı yazılı olarak üstendiği halde boşaltmamışsa kiraya veren, kira sözleşmesini bu tarihten başlayarak bir ay içinde icraya başvurmak veya dava açmak suretiyle sona erdirebilir.” Kiraya verenin ilgili kanun metnine uygun şekilde tahliye talep edebilmesi için kiracının imzalamış olduğu tahliye taahhütnamesinin taşıması gereken bazı şartları mevcuttur:

 1. Tahliye taahhüdünün yazılı olması,
 2. Kira sözleşmesi kurulduktan sonraki bir tarihte hazırlanmış olması,
 3. Tahliye taahhüdünde tahliye tarihi de bulunması gereklidir.
 4. Tahliye için belirtilen tarihten itibaren 1 ay içinde işlem başlatılmalıdır.
 5. Kiracıya taşınmazın 15 gün içinde tahliye ve teslimine ilişkin bir ödeme emri gönderilecektir.

Kiracının gönderilen ödeme emrine karşı 7 gün içerisinde itiraz etme hakkı olacaktır. İtiraz edilmesi halinde kiraya veren icra mahkemesinde itirazın kaldırılması veya genel mahkemelerde tahliye davası açılmalıdır. Kanunda belirtilen 1 aylık süre içerisinde icra takibinin yapılmaması veya tahliye davası açılmaması halinde ise taahhüt geçerliliğini yitirecektir.

Kira hukukunda çok fazla dava çeşidi görülmektedir. Mülk sahibi ya da kiracı olun; kiracı ve kiralayan ilişkisi kurarken gerçekten çok dikkatli olunmalıdır.

İzmir’de kira davaları çok sık rastlanan dava çeşitleri haline gelmiştir.

İzmir’de Kira Hukuku Avukatları;

Kira davaları; Borçlar hukuku ve medeni kanuna bağlı ve eşya hukuku kapsamına giren uyuşmazlıkların içindedir. Kiracı ve kiraya veren arasında çıkan hukuki uyuşmazlıklar kira davaları ile görülmektedir. Kira sözleşmesinde her iki tarafın da yükümlülükleri belirtilir. Kira sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyen kiracı için tahliye davası açılabilmektedir.

Kira sözleşmesi kiralayan ve kiraya veren iki tarafı da hukuki olarak koruma altına almaktadır. Bu sebeple kira sözleşmesine aykırı hareket eden mülk sahibine karşı kiracının da hakları bulunmaktadır. Her iki durumda da izmir kira avukatı ile çalışmak sizler için faydalı olacaktır.

İzmir Kira Avukatı Barış Ketboğa

İzmir’de Kira Davalarına Bakan Avukat

İzmir’de kira davalarına bakan bir avukat olarak, profesyonel ekibimiz tecrübeleriyle müvekkillerimize sunduğumuz hizmeti önemsemekteyiz.

İzmir Kira Davalarında Akla Dayalı Çözümler

Yaşamakta olduğunuz hukuki uyuşmazlık ve sorunlara ilişkin akılcı çözümler geliştirerek İzmir Kira ve Tahliye avukatları olarak; hukuki problemlerinizi sonuca ulaştırıyoruz.

Gizlilik Prensibi

Sır saklama yükümlülüğünün yalnızca yasadan kaynaklanmadığının farkındalığı ile İzmir Kira davaları avukatları ve İzmir Tahliye davalarına bakan avukatlar olarak erdemli ve yetkin bir insan olmanın getirdiği sorumluluğun bilincinde bir kadro ile çalışmalarımızı gerçekleştiriyor ve sizlere hizmet sunuyoruz.

Müvekkil Memnuniyeti

Müvekkillerimizin memnuniyetini her şeyden fazla önemseyerek adaletli, yenilikçi ve çözüm odaklı çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İzmir Kira Tespit Davaları ve İzmir Kira Artırım Davaları konularında uzman avukatlar müvekkillerimizi memnun etmenin farkındadırlar.

Tecrübeli Kadro

İzmir kira tespit davaları, İzmir kira davaları, İzmir tahliye davalarında Tecrübeli avukat ve İzmir kira davalarında alanında uzman kadromuz ile müvekkillerimizle uzun soluklu ve güven esaslı iş ilişkileri kurmayı kendimize ilke edinmiş bulunmaktayız.

Hızlı Sonuç

Müvekkillerimize sunmuş olduğumuz hukuki hizmette öncelikle çözüm odaklı yaklaşmakta olup Kira hukukunda tecrübeli, yetkin ve dinamik ekibimizle birlikte İzmir avukatları olarak her zaman en kısa sürede en etkili sonuçları alarak müvekkillerimizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

İzmir kira avukatları olarak uzmanlaşmış kadromuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Kira Avukatları

İzmir kira avukatı, İzmir ve civarında özellikle İzmir Barosuna kayıtlı avukatlardır. Tabi ki İzmir kira davalarına bakan avukatlar, Türkiye’nin tüm illerinde ki kira ve tahliye davalarına da bakabilmektedir.

En İyi İzmir Kira Avukatı nasıl Bulunur?

İzmir en iyi kira avukatları, müvekkilleri tarafından özenle seçilmelidir. İzmir’de kira davalarına bakan avukatların ve hukuk bürolarının aldığı davalar, İzmir’de tahliye davalarına bakan avukatların tecrübeleri ve azimleri ile doğru orantılıdır. Bu nedenle İzmir en iyi kira avukatı arayışınızda bu kriterleri önemsemelisiniz.

En İyi Kira Avukatı Hangisi?

Kira davalarında uzmanlık önemlidir. Tahliye davaları da aynı şekilde önemlidir. Hiç bir avukat kendisine, “en iyi kira avukatı” unvanı vermemelidir, veremez. İzmir kira artırım, Kira Tespit ve Tahliye davalarına bakan avukatlar genelde kira davlarında uzmanlaşmışlardır. Bizimle iletişime geçerek yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Hukuk büromuz, her biri kendi alanlarında uzmanlaşmış en iyi hukukçu ve avukatlardan oluşmaktadır.

Kira Avukatlığı Avukatlık Branşı mı dır?

Tabiki avukatlar branşlaşmaya önem vermektedir İzmir kira davalarına bakan avukatlar spesifik başka tür davalara da bakmaktadırlar ama ceza hukuku dalında uzman olmak daha önemlidir.

İzmir Kira Avukatı Tutmak Zorunlu Mu?

İzmir’de kira davalarına bakan avukatlar açısından kira avukatı tutulmasını tavsiye ederiz.

İzmir’in en iyi kira avukatları danışmanlık ücreti almaktadır.

Hizmetlerimiz