HAKKIMIZDA

KETBOĞA
HUKUK BÜROSU

2007 yılında faaliyetlerine İzmir ve Uşak’ da başlamış olan avukatlık ofisimiz işimize duyduğumuz saygı, çalışmalarımızdaki titizlik ile müvekkillerimize en iyi ve doğru hizmeti en kısa sürede vermeyi hedeflemektedir.

Müvekkillerimizin sorunlarını en hızlı ve en iyi şekilde çözüme kavuşturmak amacı ve isteğiyle tüm ofisimiz çalışmalarına devam etmektedir.

Kaliteli hizmetin yanında müvekkillerinin sektörel ve özel alanlarına özgü yenilikçi çözümler için doktrinsel çözümlemelerini de her daim araştırmasını yaparak, müvekkil memnuniyetini kazanmayı ilke edinen Ketboğa Hukuk Bürosu, uzman kadrosu ile müvekkillerin ihtilaf içeren dava, sözleşme ve danışmanlık başta olmak üzere tüm hukuki taleplerine cevap vermektedir.

Hukuki çözümlemelerinde hızlı, doğru, kalıcılığı ve kaliteyi ilke edinen Ketboğa Hukuk Bürosu, faaliyette bulunduğu ulusal ve uluslararası hukuk hizmetlerinde; vizyoner bakış açısı, saygı, disiplin ve meslek etik kurallarından taviz vermeden, sektöründe öncü bir kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

İzmir avukatlarından Avukat Rahmi Barış KETBOĞA’nın ortaklığında kurulan Ketboğa Hukuk Bürosunda; Ceza Hukuku, Boşanma davaları, İşçi İşveren Davaları, Gayrimenkul Davaları İdari kararlara karşı açılan İdare Mahkemelerine ilişkin davalar ve Uzman Arabuluculuk alanlarında avukatlık faaliyeti yürütülmektedir.

Avukat-müvekkil ilişkileri karşılıklı güven esasına dayanır. Avukat Rahmi Barış KETBOĞA VE KETBOĞA HUKUK Bürosu, 21. yüzyılda hukukun ve avukatlık mesleğinin hak arama özgürlüğünün en önemli güvence mekanizması olduğu bilinciyle, avukat-müvekkil arasında temel mesleki ilkelere hassasiyet göstermektedir.

Hukuk Büromuzun Avukatlık Meslek İlkeleri

Gizlilik ve Mesleki Sır: ‘Sır saklama ve gizlilik’ avukatlık mesleğinin en önemli etik ilkelerinden biridir. KETBOĞA Hukuk, 1136 sayılı Avukatlık Kanunu ile belirlenen gizlilik ve sır saklama ilkesini hassasiyetle uygulamaktadır. Hukuk büromuz, müvekkillerine ait bilgi ve belgeleri mesleki sır kapsamında özel bir şekilde gizli tutmakta, üçüncü kişi veya kurumlarla hiçbir şekilde paylaşmamaktadır.

Şeffaflık: Avukat, mesleki faaliyetini icra ederken yapılan işin veya davanın aşamaları ve olası sonuçları hakkındaki hukuki görüşünü müvekkiline aktarmalıdır. Hukuk büromuz, vekaletini aldığı müvekkillerini dava süreci ve yapılan işin aşamaları hakkında sürekli bir bilgi akışıyla bilgilendirmektedir.

Bağımsızlık: Hak arama özgürlüğünün güvencesi olan avukatlık mesleğinin icrasında ‘bağımsızlık’ etkin bir savunma için zorunludur. Avukat, mesleğini ifa ederken tüm kişi ve özellikle kamu kurumlarına karşı bağımsız hareket etmelidir. Ketboğa Hukuk Bürosu bağımsızlık ilkesini mesleki faaliyetin önemli bir unsuru olarak uygulamaktadır.

Ketboğa Hukuk Bürosunun Kurucusu Av. Rahmi Barış KETBOĞA, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakultesi’nden mezun olduktan sonra; 2007-2010 yılları arasında, Koç Finans A.Ş ve Koç Fiat A.Ş’ye bağlı olarak, şirketlerin hukuki işlemlerini Türkiye çapında kapsamlı olarak takip etmiş olup, devamında İzmir ilinde Alfemo Holding’de Hukuk Müşavirliği görevinde bulundu. 2013 yılından itibaren de, uzman kadrosuyla Uşak ve İzmir Merkezli İllerde çalışmaları devam etmektedir.

Ketboğa Hukuk Bürosu, müvekkilleri ile uzun soluklu, güven esaslı iş ortaklıkları kurmayı ana hedefi olarak belirlemiştir. 2007 yılından bu yana, farklı sektörlerde çalışan birçok yerli ve yabancı şirketler ile kurumsal ve bireysel müvekkillerine hukuki danışmanlık ve dava hizmetleri sunmaktadır.

Hukuk Büromuzda çalışan avukatlar, müvekkillerimizin hukuki işlerine, hızlı ve etkili sonuç verecek çözüm önerileri sunmak için bütün deneyimlerini kullanır ve müvekkillerle birebir görüşerek en etkin çözüm yolunu bulmak için alternatifler sunarlar.

Hukuk büromuz, birlikte çalıştığı diğer illerdeki hukuk büroları vasıtasıyla, (Ankara, İstanbul,Antalya, Bursa) illerinde bulunan ekte sunulu Hukuk Büroları ile yapılı Ortaklık Sözleşmeleri uyarınca, müvekkillerinin Türkiye’nin her tarafında ki avukat ihtiyacına anında cevap verebilmektedir.

Hukuk bilgisinin doğru ve güncel olması kadar, somut hukuki sorunları çözecek şekilde ele alınması da önemlidir. Somut hukuki problemler, mevzuat ve yargıtay kararları ışığında değerlendirilerek bir çözüme ulaşılmalıdır. Avukatlık faaliyeti, farklı hukuk alanlarına ilişkin normların somut olaya doğru bir şekilde uygulanarak müvekkilin hukuki probleminin çözülmesi faaliyetidir. Hukuk büromuz, bir taraftan müvekillerine hukuki yardım sunarken diğer taraftan makale ve yargıtay kararları yayımlayarak uygulamaya katkı sunmaktadır.

Yılların tecrübeli uzman hukukçu kadrosuyla hizmet vermekteyiz. İlkeli ve hızlı çözüm yollarıyla destek sunmaktayız.

Bugün, geniş bir çerçevede hukuk hizmeti veren Ketboğa Hukuk, en verimli şekilde çözüme ulaşmak amacıyla çalışma alanlarına göre uzmanlaşmış departmanlara ayrılarak organize olmuştur. Ketboğa Hukuk, farklı hukuk alanlarında uzmanlaşmış bir danışman kadrosuna ve dünya dinamizmini yansıtan güçlü bir müvekkil ağına sahiptir

Bize Hemen Ulaşın

Ketboğa Hukuk Bürosu, başta Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Uşak ve Bursa olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde yerel hukuk bürolarıyla, uluslararası alanda ise İngiltere,  Azerbaycan,  Kazakistan ve Japonya’daki doğrudan girişimleri ile Amerika Birleşik Devletleri, İsviçre, Almanya, İtalya, Fransa, Rusya, Belçika ve Körfez Ülkelerinde işbirliği halinde olduğu hukuk bürolarıyla müvekkillerine dünya ölçeğinde hizmet vermektedir.

“Haksızlık yapıp tüm insanlarla birlikte olmaktansa,
adaletli davranıp tek başına kalmak daha iyidir.”

Gandhi
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field