İzmir Ceza Avukatı

izmir ceza avukatı

Ceza Avukatlarında Dava Çeşitliliği

 • Uyuşturucu ticareti suçu
 • Uyuşturucu davaları
 • Cinsel taciz davaları
 • Çocukların cinsel istismarı davaları
 • Cinsel saldırı davaları
 • Öldürmeye teşebbüs davası
 • Taksirle öldürme
 • Kasten yaralama
 • Taksirle yaralama
 • Kişi hürriyetinden yoksun kılma davası
 • Konut dokunulmazlığının ihmali davaları
 • Gasp davası
 • Fuhuş davası
 • Yağma davası
 • Parada sahtecilik davası
 • Mühür bozma davası
 • Resmi belgede sahtecilik davası
 • Güveni kötüye kullanma davası
 • Dolandırıcılık davası
 • Nitelikli dolandırıcılık davası
 • Nitelikli hırsızlık davası
 • Tehdit suçu
 • İhaleye fesat karıştırma
 • Zimmet davası
 • Rüşvet davası

Ceza Davalarında Nitelikli Hizmet

İzmir’de ceza davalarına bakan bir avukat olarak, alanında profesyonel ekibimiz ile sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübeleriyle kişilerin hak kaybı yaşamasını önlemek ve müvekkillerimize sunduğumuz hizmetin kalite ve niteliğini önemsemekteyiz.

Akla Dayalı Çözümler

Yaşamakta olduğunuz hukuki uyuşmazlık ve sorunlara ilişkin akılcı ve yaratıcı çözümler geliştirerek İzmir Ceza avukatları olarak; ‘bilmek’ ve ‘bilineni uygulamak’ arasında farkı da gözeterek hukuki problemlerinizi sonuca ulaştırıyoruz.

Gizlilik Prensibi

Sır saklama yükümlülüğünün yalnızca yasadan kaynaklanmadığının farkındalığı ile İzmir Ceza avukatları olarak erdemli ve yetkin bir insan olmanın getirdiği sorumluluğun bilincinde bir kadro ile çalışmalarımızı gerçekleştiriyor ve sizlere hizmet sunuyoruz.

Müvekkil Memnuniyeti

Müvekkillerimizin memnuniyetini her şeyden fazla önemseyerek adaletli, yenilikçi ve çözüm odaklı çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Tecrübeli Kadro

İzmir ceza davalarında Tecrübeli avukat ve İzmir Ceza davalarında alanında uzman kadromuz ile müvekkillerimizle uzun soluklu ve güven esaslı iş ilişkileri kurmayı kendimize ilke edinmiş bulunmaktayız.

Hızlı Sonuç

Müvekkillerimize sunmuş olduğumuz hukuki hizmette öncelikle çözüm odaklı yaklaşmakta olup Ceza hukukunda tecrübeli, yetkin ve dinamik ekibimizle birlikte İzmir avukatları olarak her zaman en kısa sürede en etkili sonuçları alarak müvekkillerimizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Ceza davalarında uzmanlaşmış büromuz avukatlarından, izmir ceza avukatı Av.Rahmi Barış KETBOĞA ile iletişime geçiniz.

İzmir’de Ceza Avukatı

İzmir ceza avukatı, İzmir ve civarında özellikle İzmir Barosuna kayıtlı avukatlara denir. Tabi ki İzmir ceza davalarına bakan avukatlar, Türkiye’nin tüm illerinde ki ceza davalarına da bakabilmektedir.

En İyi İzmir Ceza Avukatı

İzmir en iyi ceza avukatları, müvekkilleri tarafından özenle seçilmelidir. İzmir’de ceza davalarına bakan avukatların ve hukuk bürolarının aldığı davalar o avukatların tecrübeleri ve azimleri ile doğru orantılıdır. Bu nedenle İzmir en iyi ceza avukatı arayışınızda bu kriterleri önemsemelisiniz.

En İyi Ağır Ceza Avukatı İzmir

Ceza davalarında uzmanlık önemlidir. Hiç bir avukat kendisine, “en iyi izmir ağır ceza avukatı” unvanı vermemelidir, veremez. İzmir ceza davalarına bakan avukatlar genelde ceza davlarında uzmanlaşmışlardır. Bizimle iletişime geçerek yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Hukuk büromuz, her biri kendi alanlarında uzmanlaşmış en iyi hukukçu ve avukatlardan oluşmaktadır.

Ceza Avukatlığı Avukatlık Branşı mı dır?

Tabiki avukatlar branşlaşmaya önem vermektedir İzmir ceza davalarına bakan avukatlar spesifik başka tür davalara da bakmaktadırlar ama ceza hukuku dalında uzman olmak daha önemlidir.

İzmir Ceza Avukatı Ücreti

Türkiye Barolar Birliğinin belirlediği tarifenin altına inilemez. Avukatlar vekalet ücretlerini diledikleri gibi de belirleyemezler. Her yıl Resmi Gazete’ de yayımlanan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi vekalet ücretinin alt sınırını belirler.

Ceza Avukatı Tutmak Zorunlu Mu?

İzmir’de ceza davalarına bakan avukatlar açısından ceza avukatı tutulmasını tavsiye ederiz. Ceza hukuk sisteminde avukatla temsil zorunluluğu yoktur. Ağır ceza mahkemesinde yargılanan bir sanığın avukat ile müdafaa edilmesi mevzuatımızca zorunludur.

Avukata soru sormak ücretli midir?

Avukata soru sormak ücretli olmamakla beraber hukuki danışmanlık hizmeti alındığı durumlarda bu hizmete karşılık gelen her yıl TBB tarafından belirlenen yasal ücretin ödenmesi gerekmektedir.

İzmir’in en iyi ceza avukatları danışmanlık ücreti almaktadır.

Hukuki danışmanlık alınmayıp dava açmaya ihtiyaç duyulan hallerde de hukuki danışmanlık ücreti ödenir mi?

Doğrudan dava açılacak bir durumun mevcut olduğu hallerde hukuki danışmanlık ücreti ödenmesi gerekmemektedir. İzmir’in en iyi ceza avukatlarının bu hususlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Her davanın masrafı aynı tutarda mıdır?

Her davanın masrafı aynı olmamaktadır. Davanın türüne, ne kadar sürede sonuçlanacağına ve yapılması gereken işlemlere göre dava masrafları değişiklik göstermektedir. İzmir avukatları masraflar konusunda dikkatli davranmaktadır.

İzmir’de ceza davalarına bakan avukatlar

Avukatlık ücreti ilgili dava bittikten sonra karşı taraftan alınabilir mi?

Yasal olarak avukatlık ücretinin dava sonunda karşı taraftan alınması mümkün olmakla birlikte mahkeme, vekalet ücreti adı altında yapılan avukatlık masrafını karşı tarafın ödemesine de  karar verebilmektedir.

Dava açıldıktan sonra karşı tarafla anlaşmak mümkün müdür?

Her dava açısından davanın açılması sonrasında karşı tarafla uzlaşarak davadan vazgeçilmesi mümkün değildir. Bu durum özellikle ceza davaları iççin geçerlidir. Kamu davasının açılmasının ardından şikayet geri alınsa dahi kovuşturulmaya devam edilecektir.

izmir ceza davalarına bakan avukat

Kişilerin avukata verdiği bilgiler gizli kalır mı?

Avukat ve müvekkil gizliliği kapsamında, müvekkil tarafından avukata verilen her bilgi sır saklama yükümlülüğü ve etik kurallar çerçevesinde kesinlikle gizli tutulacak olup üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Vekaletname nasıl çıkartılır?

Dava açılabilmesi veya takip yapılabilmesi için hukuki destek almak isteyen kişinin ilgili avukata bu işlemleri onun adına yapabilmesi için vekaletname vermesi gerekmektedir. Yurtiçinde yaşayan Türk vatandaşları için vekaletname çıkartma yetkisi noterlere verilmiştir. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları  ise noter veya konsolosluklardan vekaletname çıkartabilmektedirler. Vekaletnamenin verilebilmesi için kişinin yanında pasaport veya nüfus cüzdanı ve 2 adet resim bulundurması gerekmektedir.

Açılması istenen dava çeşidine göre  çıkarılacak vekaletname türü değişiklik gösterebilmektedir.. Örneğin tanıma / tenfiz davası ve boşanma davası açılabilmesi için resimli boşanma vekaletnamesi gerekmektedir. Diğer davalar için çıkarılacak vekaletnameler ise ahz-u kabz yetkisi içeren genel dava vekaletnamesidir. Vekaletname bilgilerimize sitemizden veya iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Dava açarken ne kadar ödenmesi gerekmektedir?

Dava açılırken ödenmesi gereken masraflar davanın çeşidine, avukatla anlaşılıp anlaşılmamasına, anlaşılan avukat ile nasıl anlaşıldığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Dava masrafları her yıl Adalet Bakanlığı tarafından belirlenmekte olup bazı davalarda nisbi yani dava değerine göre harç yatırılması gerekirken, bazı davalarda ise maktu yani dava değeri ne olursa olsun sabit harç yatırılmaktadır. Dava masraflarının içerisinde avukatlara ödenen avukatlık ücreti, Türkiye Barolar Birliği’nin her yıl belirlediği asgari ücret tarifesine tabidir. Avukatların müvekkilleri ile söz konusu tarifeden aşağıda ücret ile anlaşması yasaktır.

Açılmış olan dava ne kadar sürer?

Ülkemizde mevcut derdest dava sayısının fazlalığı, hakim, savcı vb. adliye personelinin yetersizliği ve adalet sistemimizdeki eksiklikler sebebiyle açılan davalar kısa sürede çözülememektedir. İlgili yasalara, usul ve esasa ilişkin kurallara tamamıyla hakim bir avukat ile çalışmak bu şüphesiz ki bu süreci kısaltmak için önem arz etmektedir. Başta tanıma tenfiz davaları, internetten haber kaldırma davaları, anlaşmalı boşanma davaları, iş hukuku davaları fazla teknik detay içermesi ve uzmanlık gerektirmesi sebebiyle ancak işinde uzman ve tecrübeli bir avukat ile kısa sürede sonuçlandırılabilecek davalardır.

Kişiler hukuki sorularına nasıl yanıt alabilir?

Hukuki problemlerin çözümü için tecrübeli bir avukat ve hukuk bürosu ile çalışmak oldukça önemlidir. Hukuki alandaki uyuşmazlıklarınız ve bunlara ilişkin sorularınız için bize ulaşabilir, tüm problemlerinizi avukatlarımıza danışarak giderebilirsiniz. Boşanma, ceza, iş hukuku avukatlarımız 24 saat hizmetinizde olup sorularınızı cevaplamaktadır. Avukatlarımıza sorduğunuz sorular 24 saat geçmeden e-mail aracılığıyla yanıtlanmakta olup bu cevaplar, hukuki tavsiye niteliği taşımamaktadır. Avukata soru sorulması ile , soruyu soranla cevaplayan arasında avukat-müvekkil ilişkisi kurulmamaktadır. Hukuki danışmanlık almak istemeyen kişiler makalelerimizin altındaki yorum yap bölümünden de sorularını sorabilmektedir. Online avukat hizmetimiz ile artık avukat arama ihtiyaçlarınızı daha kolay karşılayabileceksiniz.

Avukat tutmak zorunlu mudur?

Türk hukuk sisteminde bazı zorunlu durumlar hariç avukat tutmak mecburiyet haline getirilmemiştir. Kişiler, davalarını kendi açarak süreci takip edebilmektedir. Ülkemizde mevcut gerekli şartları sağlayan her avukat her dava sürecine vekil olup müvekkilini temsil edebilmektedir. Buna hukuki herhangi bir engel yoktur. Fakat ilgili alanda tecrübeli ve uzman bir avukat ile çalışmak lehinize olabilecektir.Tüm detaylara ve aklınızda bulunan sorulara cevap bulmak için İzmir Boşanma ve Ceza avukatı AV. RAHMİ BARIŞ KETBOĞA ile görüşebilirsiniz.

Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

 • Ceza avukatlarının baktıkları davaları
 • Adam öldürme Davaları – Cinayet davaları
 • Uyuşturucu davaları – Uyuşturucu Temin etme ya da Satma Davaları
 • Dolandırıcılık davaları
 • Tehdit ve Hakaret davaları
 • Hak mahrumiyeti Davaları

İzmir Ceza Davaları ve İnfaz Hukuku

Ceza davalarının en önemli noktalarında bir de, İnfaz hukukudur. Kesinleşmiş hapis cezası ile ilgili infaz hukuku süreçleri başlamaktadır. Ceza hukukunda tüm bu süreçler, soruşturma aşaması, kovuşturma ve infaz hukuku süreci olarak tanımlanabilir.

Cezası infaz edilen suçlu (hükümlü), suçunun niteliğine göre belli şartları yerine getirdiğinde denetimli serbestlik tedbirinden ya da koşullu salıverilme (şartlı tahliye) ‘den yararlanarak cezaevinden tahliye işlemleri gerçekleşmektedir. En başarılı Ceza Avukatları İzmir’in ve Bornova’nın en iyi Ceza avukatları müvekkillerine en iyi özel infaz seçeneklerini sunmaya çalışır.

Ketboğa Hukuk Bürosu ve Ceza avukatı Av. Rahmi Barış KETBOĞA; savunma hakkını ve hak arama özgürlüğünü temin ederek ceza yargılaması sürecine katılan taraflara hukuki yardım sunmaktadır.

Hizmetlerimiz